Ak máte radi prevýšenia, kopce, asfaltové ale aj poľné cyklocesty, určite ich tu všetky nájdete. Prelínanie sa s Nemeckom je navyše príjemný bonus, nakoľko popri rieke Labe sú vybodované krásne cyklocesty.

 

Inými slovami, je to kraj, kde si na svoje pride fanúšik MTB, ale aj cesťáku a svoje útočisko tu nájdete aj s rodinnou bajkovačkou.

Typickým pre kraj sú zvlášne scaly, ktoré vznikli údajne vďaka pôsobeniu tektonických dosiek. Ak máte teda napríklad zvedavé deti, je to ideálny kraj, kde sa dá každý deň objavovať niečo nové.

Počas čtyroch dní v tomto kraji sme nabajkovali cez dvesto kilometrov, asi tri tisícky výškových metrov, ale hlavne som si užil svoj nový dres Extrameile.

 

Zvolil som je jedno číslo väčšiu veľkosť a išiel som do XLka, nakoľko mám rád pohodlnejšie veci. Bol som hlavne veľmi spokojný spracovaním a látkou, ktorá je veľmi citlivá k pokožke a aj keď sa spotíte, pri rannom výšlape je chladno ale cez obed teplota stúpne, dres som na sebe doslova ani necítil.

V zadnom vrecku som mal na porúdzi vždy mobil, kde sme si kontrolovali trasu na GPS mape, aby sme nezablúdili. Odporúčam rozhodne ísť vždy s dobitým mobilom, lebo ak ste celý deň na bajku, baterka dostane určite zabrať.

Napokon, už len vďaka foteniu výhľadov, ktorých je tu neúrekom.

Vidíme sa opäť na bajku!

 

Autor: Michal Vrba, spoluzakladateľ Extrameile